Ακολούθως της χθεσινής σύσκεψης του Περιφερειάρχη Αττικής Γιώργου  Πατούλη  με τους Δημάρχους της Αττικής και μετεωρολόγους, αποφασίστηκε η διακοπή της δια ζώσης λειτουργίας των σχολείων και παιδικών σταθμών στην Αττική τη Δευτέρα 24-01-2022 και την Τρίτη 25-01-2022, λόγω δυσμενών προγνώσεων για έντονη χιονόπτωση, αλλά και για την προστασία των μαθητών και του εκπαιδευτικού προσωπικού από τις μετακινήσεις. H κατάσταση θα επανεκτιμηθεί την Τρίτη 25-01-2022 οπότε και θα υπάρξει ανακοίνωση, σχετικά με τη λειτουργία των σχολείων και των παιδικών σταθμών την Τετάρτη 26-01-2022.

Για τους παραπάνω λόγους, το Δ.ΙΕΚ Κηφισιάς, κατά τις ημέρες Δευτέρα 24-01-2022 και Τρίτη 25-01-2022, τροποποιεί τη λειτουργία του ως εξής:

Εκπαιδευτική λειτουργία: Τηλε-κατάρτιση σύμφωνα με το πρόγραμμα μαθημάτων. Οι εκπαιδευτές και οι καταρτιζόμενοι του Δ.ΙΕΚ Κηφισιάς θα ενημερωθούν μέσω e-mail για τον τρόπο διεξαγωγής των μαθημάτων.

Διοικητική λειτουργία: Η επικοινωνία των πολιτών με το Δ.ΙΕΚ Κηφισιάς θα πραγματοποιείται ηλεκτρονικά, μέσω του e-mail

grammateia@iek-kifiss.att.sch.gr